Dziekanat 690 911 780

A- A A+

Kontrast Aa Aa Aa

Relacje uczestników

mgr Jerzy Tembłowski, dr Jarosław Rzymkowski, dr Mariusz Jaworski, wykładowcy WSKM

W dniach 06-12 października 2024 r. w ramach programu Erasmus+ przebywaliśmy w Uzbekistanie w miejscowości Samarkand w tamtejszej uczelni wyższej Samarkand Institute of Economics and Service. W czasie mobilności odbyliśmy spotkania z władzami uczelni, jak również z kadrą naukową Wydziału Cyfryzacji. W trakcie spotkań zapoznaliśmy się z zasadami funkcjonowania uczelni, przekazaliśmy informację na temat funkcjonowania Wyższej Szkoły Kadr Menadżerskich w Koninie, dokonaliśmy ustaleń w zakresie wzajemnych publikacji naukowych. Prorektor Aslanova Dilbar Hasanovna wyraziła głębokie zainteresowanie możliwością publikacji w czasopismach wydawanych przez WSKM w Koninie. Przeprowadziliśmy zajęcia dydaktyczne w formie wykładów dla studentów uniwersytetu. Tematyka zajęć obejmowała trzy zagadnienia:

  1. Organizacja finasowania bezpieczeństwa w Polsce – dr Jarosław Rzymkowski
  2. Kompetencje, organizacja i finasowanie polskiej Policji – dr Mariusz Jaworski
  3. Finasowanie bezpieczeństwa wewnętrznego w Unii Europejskiej – mgr Jerzy Tembłowski

Wykłady zostały przeprowadzone z języku rosyjskim i spotkały się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony słuchaczy jak i kadry naukowej. Wykłady miały charakter interaktywny, były bardzo często przerywane pytaniami ze strony słuchaczy. W dużej mierze przyczyniły się do podniesienia wiedzy studentów w zakresie zasad finasowania bezpieczeństwa w Polsce jak i Unii Europejskiej. Dla nas, jako kadry dydaktycznej WSKM, wyjazd był interesujący w zakresie poznania funkcjonowania uczelni wyższej innego kraju. Tego typu wymiana jest niezmiernie korzystana dla obu stron i należałoby ją kontynuować w przyszłości.

Kamila Olczak, studentka WSKM

Na uczelni przyjęto nas bardzo serdecznie. Program studiów na Akademii Morskiej był bardzo ciekawy. Brałam udział w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych. Zajęcia były interesujące i zachęcające do pogłębiania wiedzy.  Pobyt na Litwie pozwolił także poznać tamtejszą kulturę i tradycję. Kłajpeda, jako miasto portowe, posiada historię i wiele ciekawych miejsc do zwiedzania, takich jak port oraz muzeum morskie. Erasmus+ to nie tylko nauka, ale także wymiana doświadczeń i nawiązywanie nowych znajomości.

Weronika Rusin, studentka WSKM

Wyjazd z programu Erasmus BIP+, pozwolił nam rozszerzyć wiedze z zakresu logistyki o zagadnienia logistyczne związane z transportem morskim. Mogliśmy zobaczyć jak działają systemy logistyczne terminali morskich i osobiście zobaczyć prace maszyn przy rozładunku i przeładunku kontenerów. W „Lithuanian Maritime Academy” zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci, poznaliśmy wielu studentów uczących się miedzy innymi na kierunkach „Technologie logistyki transportu morskiego” czy „Nawigacja morska”. Uczestniczyliśmy również w bardzo ciekawych wykładach np. Containerization Revolution: Streamlining Global Trade and Logistics Efficiency.

Wiktoria Wojtaś, studentka WSKM

Kamila Olczak, studentka WSKM

W ramach programu Erasmus+ wzięłam udział w kursie pt. "Empowered Leadership: Managing People & Business Skills" w Rumunii. Podczas kursu zdobyłam wiedzę i umiejętności związane z efektywnym zarządzaniem ludźmi oraz umiejętnościami biznesowymi. Uczestnictwo w programie umożliwiło mi rozwinięcie umiejętności przywódczych oraz zrozumienie istoty zarządzania zasobami ludzkimi w kontekście biznesowym. Dzięki tej wartościowej interakcji z innymi uczestnikami z różnych krajów mogłam również poszerzyć swoje horyzonty kulturowe i nawiązać cenne kontakty zawodowe. Program Erasmus+ wzbogacił moje doświadczenie edukacyjne i życiowe, pozwalając mi na rozwój osobisty i zawodowy.

Weronika Rusin, studentka WSKM

Wyjazd z programu ERASMUS+ był dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem oraz możliwością poszerzenia wiedzy specjalistycznej, jak i umiejętności językowych. Wymiana doświadczeń pozwala spojrzeć na dane zagadnienie z nieco innej perspektywy. Jednak program ERASMUS+ to też możliwość poznania nowych, ciekawych osób. Uczelnia przyjmująca zapewniła nam bardzo ciekawy program zajęć i aktywności, przez co bardziej mogliśmy zagłębić się w kulturę regionu i kraju. Rumunia okazała się pięknym krajem o niesamowitych walorach przyrodniczych. Podróż ekologiczna pozwoliła nam podziwiać widoki w drodze do miejsca docelowego, jakim było miasto Kluż-Napoca.

Weronika Śmigielska, studentka WSKM

Podczas mojego pobytu w Rumunii w ramach programu Erasmus + miałam okazję doświadczyć niezapomnianych chwil i poznać fascynujący kraj o bogatej historii i kulturze. W trakcie pobytu miałam okazję uczęszczać na zajęcia na miejscowej uczelni Uniwersytecie Babeș-Bolyai, poznawać nowych ludzi oraz odkrywać przepiękne rumuńskie zabytki i krajobrazy. Ludzie z uczelni byli niesamowici i integracja różnych studentów była niezapominania - każdy miał różne pomysły, takie jak taniec, śpiew, quizy czy też potrawy. Najbardziej poleciłabym zwiedzanie Slat Tudra - to niesamowite miejsce w Rumunii, które zdecydowanie warto odwiedzić. Najbardziej urzekło mnie naturalne piękno kopalni oraz atrakcje. Slat Tudra jest także doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku. Podczas mojego pobytu miałem okazję poznać lokalną kulturę i tradycje. Próbowałam również tradycyjnych potraw, takich jak sarmale, która okazała się być wyjątkowo smaczna. Jestem przekonana, że każdy, kto zdecyduje się na udział w programie Erasmus + nie będzie żałować, ponieważ jest to wspaniała przygoda, w której można poznać nowych ludzi oraz zdobyć niezapomniane wspomnienia i doświadczenie.

mgr Robert Adamczyk, wykładowca WSKM

W dniach 22-23 stycznia wykładowca Wyższej Szkoły Kadr Mendeżerskich mgr Robert Adamczyk odwiedził Uniwersytet Europejski w ramach programu Erasmus+.

Robert Adamczyk prowadził wykłady zarówno dla studentów "Uniwersytetu Europejskiego", jak i pracowników akademickich i administracyjnych uczelni. Wygłoszono prezentację na temat kryzysu i celu komunikacji kryzysowej, a także przeprowadzono pogłębioną dyskusję z pracownikami na temat zasad komunikacji w czasie kryzysu (działania PR).

W bardziej szczegółowym kontekście Robert Adamczyk zagłębił się w efektywne zarządzanie potencjalnymi scenariuszami kryzysowymi, wyjaśniając krytyczną koncepcję "złotej godziny". Następnie wywiązała się obszerna dyskusja, w której analizowano błędy często spotykane w sytuacjach kryzysowych. Po tym badaniu wykładowca przedstawił zestaw dziesięciu nadrzędnych wskazówek dotyczących precyzyjnej i skutecznej komunikacji z uważną publicznością.

Wykłady charakteryzowały się interaktywnym charakterem i stanowiły sprzyjającą okazję do wymiany wiedzy i rozwoju zawodowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat uczestnictwa.

dr Marcin Rulka, wykładowca WSKM

Podczas pobytu na Uniwersytecie w Trenczynie w ramach programu ERASMUS PLUS przeprowadziłem 8 godzin wykładów dotyczących prawa wyborczego, w szczególności regulacji prawnej wyborów do Parlamentu Europejskiego w prawie Unii Europejskiej oraz praw wyborczych kobiet. Na zajęciach było obecnych około 10 studentów, którzy aktywnie brali udział w zajęciach. Moim opiekunem podczas pobytu był dr Marcel Kordos. W trakcie pobytu miałem również okazję przeprowadzić rozmowy z innymi pracownikami uczelni goszczącej.

dr Aleg Sivagrakau, wykładowca WSKM

Dr. Aleg Sivagrakau, Professor of the Department of Administration of Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich, participated in the EU Erasmus+ Mobility Program for staff mobility for teaching activities between program and partner countries and visited UNI-Universum International College (Kolegji Universum O.P.) in Pristina, Kosovo, from April 1 to 5, 2024.

He gave the following lectures to the students and staff of UNI-Universum: 1. Local and regional strategies for sustainable development; 2. Territorial development projects based on the principles of sustainability; 3. Education for sustainable development; 4. Sustainable tourism: from theory to practice. The presentations of Dr. Aleg Sivagrakau are attached.

Dr. Aleg Sivagrakau, during his stay at UNI-Universum in Kosovo, had discussions with the university professors and administration about the future cooperation. With Professor Dr. Filip Ruxho, from the Business and Management Department of UNI, we discussed possibilities for joint scientific research projects in the field of sustainable development and localization of SDGs 2030. We also discussed several issues of education for sustainable development, and ideas of possible practical projects with the participation of UNi and WSKM on local sustainability and cultural diversity.

After returning home, Dr. Aleg Sivagrakau informed the WSKM management about the good teaching practices in the partner institution (for example, they have a special course on Sustainable Development Goals 2030) with the recommendation to make changes in the curriculum by adding additional hours to the course "Sustainable Development as a Regional and Local Strategy".

Dr. Aleg Sivagrakau also sent to the International Department of the WSKM the information about the possibility of participating in the scientific conference organized by the UNI (https://instituteikszq.org/en/konferencat-e-ardhshme/). He also proposed to initiate the development of a new joint project with UNI in the field of sustainable museums.

For more information about UNI-Universum International College (Kolegji Universum O.P.) in Pristina, Kosovo, please visit their website: https://universum-ks.org/en/

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Close